• Adres

    Fahrettin Kerim Gökay Cad.
    No:206, Kadıköy/İstanbul

  • Telefon

    (0216) 565 14 87

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Nedir? Kasko Sigortası Nasıl Yapılır? Kasko Sigortası Hangi Teminatları Kapsar? Kasko Sigortası Nasıl Hesaplanır? Kasko Sigortası Çeşitleri Nelerdir? Kasko Sigortası Hangi Durumlarda Araç Bedelini Karşılar? Kasko Sigortası Zorunlu Mu? Kasko Sigortası Yaptırmalı Mıyım? Bu sorular ile aklınızı meşgul etmenize gerek yok Ulusoy Sigorta olarak sizin yerinize düşünür ve en uygun kasko teklifleriyle sizleri, aracını, ailenizi güvence altına alırız.

Kasko sigortası nedir

Kasko Sigortası, sigortalıyı karşılaşılabileceği her türlü riske/zarara karşı güvence altına alan ve bu zararları tazmin eden sigorta çeşididir. Söz konusu riskler/zararlar genel olarak; trafik kazaları, yanma, çalınma veya çalınmaya teşebbüs olarak belirlenmiştir. Kasko, bu risklere karşı sigortalıyı bir yıl boyunca finansal anlamda güvence altına alır. İsteğe bağlı olarak yapılan kasko sigortası, karşı araçtaki hasarı değil sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alır. Hasarı poliçede yer alan teminatlara göre kısmen veya tamamen karşılamaktadır. Kasko Sigortası karşı tarafı ve üçüncü şahısları korurken, kasko sigortası aracınızı ve bütçenizi güvencesi altına alır. Hasar oluşumlarında kasko sayesinde büyük maliyetlere katlanmak zorunda kalınmaz.

Kasko Sigortası Nasıl Hesaplanır

Kasko sigortası hesaplanırken araç sahibi ile ilgili olanlar ve ruhsat sahibi ile ilgili olanlar olmak üzere iki temel parametreye ayrılır. Bu iki temel parametre dışında kasko sigortası prim hesabında en önemli etkenler

  • •Araç sahibinin kaza geçmişi
  • •Aracın değeri
  • •Aracın bulunduğu il Bu etkenlerin yanında her sigorta şirketinde farklı olarak birçok farklı ölçüt ile kasko sigortası prim fiyatı hesabı bulunur.

Kasko Çeşitleri

Kasko sigortasının 4 ana teminat ürünü bulunur;Dar Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan ana teminat grubunun küçük bir kısmı için teminat verildiği kasko sigortası türüdür. Sigorta şirketleri ve kullanıcılar tarafından sık tercih edilmeyen bir üründür.Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan ana teminat grubunun geneli için teminat verildiği kasko sigortası türüdür. Sigorta şirketleri ve tüketiciler tarafından en sık tercih edilen bir üründür. Genişletilmiş Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan ana teminat grubunun tamamı ve ek teminatların bulunduğu kasko sigortası türüdür. Tüketiciler tarafından çok sık tercih edilir. Tam Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan ana teminat grubunun tamamı ile tüm ek teminatların bulunduğu kasko sigortası türüdür. En yüksek prim tutarlı ürün olduğu için tüketiciler tarafından tercih edilmeyen bir kasko sigortası türüdür.

Kasko sigortası hangi riskleri kapsar

Kasko, sigortalıyı genel olarak çarpma-çarpılma, yanma, çalınma veya çalınmaya teşebbüs risklerine karşı güvence altına alır. Poliçeye ek olarak istediğiniz maddeleri ekleyerek, karşılaşabileceğiniz diğer riskler için de güvence sağlayabilirsiniz.Kasko sigortasının genel teminatları aşağıdaki gibidir;

Whatsapp Üzerinden Anında Teklif Alın